דיאטה צמחונית

כאשר העולם כולו נחשף לראשונה לצמחונות היו לא מעט אנשים שהרימו גבה, כיום מדובר על דרך חיים לגיטימית שמאות מיליוני אנשים מכל רחבי העולם דוגלים בה. באותה מידה גם כאשר העולם נחשף לדיאטה הצמחונית, היו כאלה שהרימו גבה – אך מדובר באחד מהטרנדים החמים ביותר בכל מה שקשור לעולם הדיאטה. לא מדובר אך ורק על דיאטה, מדובר כאן על אורח חיים בריא שיסייע לכם לשמור על המשקל באופן קבוע.

הרי אם תשאלו כל בן אדם שירד במשקל הוא יספר לכם כי הירידה במשקל זה החלק הקל, החלק הקשה באמת זה לשמור על המשקל ולא להתפתות כי מהר מאוד אשר להחזיר את הגלגל אחורה. דיאטה צמחונית באה על מנת להילחם בתופעה הזאת ולשנות את חוקי המשחק. במקום שתצטרכו להילחם על ירידה במשקל, תוכלו לדעת שסיגלתם לעצמכם אורח חיים בריאה שהולך להפוך את החיים שלכם לאפקטיביים הרבה יותר. אז מה בדיוק אומרת הדיאטה הזאת, והאם היא מתאימה לכל אחד?


מדוע כדאי להתחיל דיאטה צמחונית?


יש כאלה שנוטים לחשוב כי דיאטה צמחונית מתאימה אך ורק לכאלה שדוגלים באורח חיים טבעוני או צמחוני, אך בפועל הדיאטה הזאת יכולה להתאים לכל אחד ואחת מכם. העיקרון שעומד מאחורי הדיאטה הזאת זה להימנע לגמרי מאכילת בשר, וליהנות מכל היתרונות שמגיעים משמירה על אורח חיים צמחוני. אך למעט הירידה במשקל, לדיאטה צמחונית יש לא מעט יתרונות נוספים שאתם צריכים לדעת.

ראשית אי אפשר להתעלם מהיתרון הבריאותי שמגיע ביחד עם הדיאטה הזאת. בשונה מדיאטות אחרות שנועדו בעיקר להילחם במשקל, כאן אתם גם מקבלים יתרונות בריאותיים שלא נמצאים בשום מקום אחר. אתם תרגישו הרבה יותר חזקים, ולא מעט מחלות שהיו חלק בלתי נפרד מחייכם יהפכו להיות נחלת העבר.

יתרה מכך, דיאטה צמחונית כמו שכבר אמרנו מכינה אתכם ליום שאחרי הדיאטה עצמה. הדיאטה הזאת תשריש בכם לא מעט עקרונות חשובים שיסייעו לכם להפוך את הדיאטה לאורח חיים. כך תגיעו למצב שבו תוכלו לשמור על המשקל שהגעתם אליו, וכל זאת מבלי שתצטרכו להתאמץ יותר מידי או למנוע מעצמכם כל כך הרבה דברים.

מה אוכלים במסגרת דיאטה צמחונית?


כל אחד ואחת שמתחילים דיאטה חדשה ישר ירצו לדעת מה הם יכולים לאכול ומאילו מאכלים הם צריכים להימנע. אך בפועל מדובר על לא מעט עקרונות שעשויים מאוד לבלבל את אותם אנשים, ומכאן בתוך זמן קצר כבר יהיו כל מיני נפילות שיפגעו בירידה במשקל. דיאטה צמחונית תהפוך את החיים שלכם לפשוטים יותר, ואת הדיאטה כולה להרבה יותר ראלית עבורכם. אין כאן יותר מידי חוקים, ויהיה לכם מאוד קל לדעת מה אתם יכולים לאכול ומה אתם לא יכולים לאכול. הסוד שלנו אליכם הוא שאתם ככל הנראה אף פעם לא תישארו רעבים בדיאטה הזאת, אז זה כבר דבר חשוב.

בדיאטה צמחונית בשונה מדיאטה טבעונית אתם יכולים לאכול דברי חלב מכל הסוגים וללא הגבלה של ממש. מקורות חלבון לא מן הבשר, העדיפות היא כמובן לביצים, אפונה, שעועית וכן הלאה. ירקות ופירות ניתן לאכול בחופשיות, כך שאתם יכולים להיעזר בהם על מנת למנוע מעצמכם להתפתות לאכול שטויות. דגנים מלאים יכולים גם הם להיות ארוחה או תוספת לארוחה קיימת. את כל הארוחות שלכם אתם יכולים לתבל עם תבלינים ולהוסיף סוכר במידת הצורך.

כמו שאתם מבינים בדיאטה הזאת למעט מוצרי בשר אינכם מוגבלים בשום דבר. תוכלו לאכול כמה שבא לכם, כמובן רצוי שלא להתפרע על מנת שתוכלו לראות תוצאות מהירות יותר.

האם דיאטה טבעונית עלולה לגרום לתופעות לוואי?


אנו יכולים להגיד לכם באופן חד משמעי כי מדובר על אחת מהדיאטות הבריאות ביותר, ולא צפויות לכם תופעות לוואי בדיאטה הזאת. יכולות להיות מספר בעיות בימים הראשונים של הדיאטה מכיוון שהגוף שלכם מתרגל אליה, אך לאחר מכן כאשר הגוף מתרגל – אתם צפויים לעלות על דרך המלך. 

לא רק שהדיאטה הזאת לא מביאה איתה תופעות לוואי כאלה ואחרות היא תוכל לשפר בצורה משמעותית את המצב הבריאותי שלכם. הדיאטה הזאת תהיה אפקטיבית מאוד עבור אנשים סוכרתיים, אנשים החולים במחלות לב או כאלה שנמצאים בסבירות גבוהה לחלות בסרטן. כך שאם אתם מוצאים את עצמכם באחת מהקבוצות הללו, זוהי יכולה להיות הבחירה המנצחת עבורכם.

מכיוון שמדובר על דיאטה מאוד בריאה לא מעט רופאי משפחה ודיאטניות ממליצות עליה למטופלים. כך שאם אתם לא רוצים לקחת סיכונים אך עדיין לרדת במשקל בצורה מבוקרת, דיאטה צמחונית היא ללא ספק האפשרות הנכונה ביותר עבורכם – כך שתוכלו להיות רגועים יותר.

תוך כמה זמן ניתן יהיה לראות תוצאות?


לדיאטה צמחונית יש אולי המון יתרונות, אך כמובן שיש לה גם חסרונות שאתם צריכים לקחת אותם בחשבון כאשר אתם מתחילים אותה. אחד מהחסרונות הבולטים ביותר של הדיאטה הזאת הוא שקצב הירידה במשקל הוא איטי יחסית בהשוואה לסוגי דיאטות אחרות. כך שאם אתם רוצים לרדת במשקל בתוך זמן קצר, ככל הנראה תצטרכו לחפש דיאטה אחרת. אך אם אתם רוצים לרדת במשקל באופן איטי אך בצורה עקבית ובריאה, זוהי ללא ספק האפשרות המנצחת.

הדיאטה הזאת לא רק גורמת לכם לרדת במשקל היא מסייעת לכם לשנות את כל אורח החיים שלכם. כך שיש בה הרבה יותר תועלת מסתם ירידה במשקל, כי זה כמו שכבר אמרנו לא פעם החלק הקל מבחינתכם. הדיאטה הזאת תסייע לכם להגיע למצב שבו אתם שולטים לחלוטין במשקל שלכם, ובאותה נשימה אתם לא מרגישים תחושת רעב במהלך היום – דבר שיכול להיות מאוד מסתכל לכאלה שנמצאים בדיאטה.