דיאטת אטקינס

אחת מסוגי הדיאטות שעברה את השינוי הגדול ביותר בשנים האחרונות זוהי דיאטת אטקינס. בעבר הדיאטה הזאת הייתה לא מומלצת בכלל על ידי אנשי מקצוע מהתחום, אך בשנים האחרונות הם שינו את כל התפיסה שלהם לגבי הדיאטה הזאת. הדיאטה הוכחה כאחת מהדיאטות היעילות ביותר, והיא גם הראתה כי היא איננה מסוכנת כמו שלא מעט אנשים היו סבורים בתחילת הדרך.

העיקרון שעומד מאחוריה הדיאטה הזאת הינו אכילה מרובה של חלבונים כל זאת על חשבון פחמימות ואלמנטים אחרים. חשוב לציין כי בעבר אנשים היו פשוט נמנעים מלאכול פחמימות, אך כיום ניתן לשלב בכמות נמוכה פחמימות כל עוד המרכיב המרכזי למשך כל היום זהו החלבונים.

על פי ד"ר אטקינס שפיתח את הדיאטה הפחמימות הן אלו שגורמים לעלייה מאסיבית במשקל. לכן ברגע שאדם מסוים מפחית למינימום האפשרי את כמות הפחמימות, הוא מוצא את עצמו במצב שבו הוא יורד במשקל בצורה משמעותית ובתוך זמן מאוד קצר.


דיאטת אטקינס – מדוע כדאי להתחיל אותה?


כל בן אדם שמתחיל דיאטה עושה זאת על מנת לרדת במשקל, הרי זה העיקרון המשמעותי ביותר שעומד מאחורי כל הדיאטות שמגיחות לעולם. אנו יכולים להגיד בצורה חד משמעית שהירידה במשקל תהיה בקצב מהיר מאוד כאשר תתחילו את דיאטת אטקינס. אתם אפילו תופתעו לראות כמה מהר אתם מסוגלים לרדת במשקל, ואין לכם מה לבדוק את המשקל בבית – הוא תקין לחלוטין את זה אנו יכולים להבטיח לכם.

בנוסף מכיוון שאתם אוכלים המון חלבונים אתם לא צפויים להרגיש תחושת רעב. אומנם אתם מורידים את הפחמימות שהם ככל הנראה חלק בלתי נפרד מהתפריט הקבוע שלכם, אך במקום הפחמימות אתם אוכלים חלבונים. לא מעט אנשים מספרים כי הם רעבים כל הזמן כאשר הם מתחילים דיאטה, בדיאטה הזאת אתם לא ממש צפויים להרגיש רעב במהלך היום – אתם תאכלו הרבה יותר ממה שאתם רגילים.

הדיאטה הזאת היא מאוד קלה ליישום בהשוואה לסוגי דיאטות אחרים שעשויים להיות מעט מורכבים יותר. אתם לא הולכים לאיבוד בין שלל סוגי מאכלים, הדיאטה הזאת מבוססת על חלבונים בלבד – כך שככל שתוכלו מאכלים עשירי חלבון כך תוכלו לראות תוצאות מהירות יותר.

מה אפשר לאכול במהלך דיאטת אטקינס?


אז כמו שאמרנו לכם הדיאטה הזאת מבוססת בעיקר על אכילת חלבון, אתם צריכים להעשיר את התפריט שלכם במזון שמכיל כמות גדולה של חלבון. אכילת חלבון אמורה להגיע על חשבון אכילת פחמימות מכל סוג שהוא, כך שאתם צריכים לקחת זאת בחשבון.

השאיפה על פי עקרונות הדיאטה הזאת זה להגיע למצב שבו כל אחד אוכל 80-100 גרם חלבון ביום. אז אתם בוודאי שואלים את עצמכם איזה מבין המאכלים שאתם אוכלים במהלך היום עשיר בחלבון? אז יש לנו כמה המלצות עבורכם שהולכות ככל הנראה להפוך את התפריט שלכם לפשוט יותר.

מומלץ מאוד לאכול דגים מכל הסוגים, סוגי בשר שונים, ביצים וכל דבר שעשיר בחלבון. ישנם אפילו חטיפי חלבון או אבקות חלבון שתוכלו לשלב בתפריט עצמו על מנת שתוכלו להגיע לרף החלבונים הרצוי. ניתן לאכול גם פחמימות אך במידה מועטה במיוחד, ואם אתם יכולים להפסיק לאכול פחמימות זה יהיה פלוס רציני.

ירקות ופירות ניתן לאכול, אך ההמלצה היא לעשות זאת כעבור שבועיים או שלוש כאשר הגוף התרגל לסוף הדיאטה הזאת. אם אתם ממש אוהבים פירות וירקות תוכלו לשלב אותן בהדרגה בכל ארוחה, אך תשתדלו לעשות זאת בצורה הכי מתונה שרק אפשר – זה הטיפ שאנו יכולים לתת לכם.

האם הדיאטה עלולה לגרום לתופעות לוואי?


כמו שאמרנו בעבר היו לא מעט אזהרות על דיאטת אטקינס, ויש אפילו רופאים שהיו אוסרים לבצע את הדיאטה הזאת. אך עם הזמן החששות נעלמו, וכמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם מדובר על אחת מהדיאטות הנפוצות ביותר בעולם כולו. אז מה כן יכול לקרות כאשר אתם מבצעים דיאטה מהסוג הזה?

הסכנה העיקרית של הדיאטה הזאת מהמחקרים האחרונים שנערכו היא עלייה בכולסטרול הרע בגוף. לכן אם אתם מחליטים לבצע את הדיאטה הזאת, מוטב כי תעשו זאת בליווי של רופא על מנת שיבצע לכם בדיקות דם תקופתיות. ישנם כאלה שמספרים כי הדיאטה הזאת יכולה לגרום להשמנה כאשר מפסיקים אותה, אך באופן כללי זה מאוד תלוי בבן אדם שמבצע את הדיאטה.

אז למרות כל התחזיות הרעות שהיו בעבר, כיום הדיאטה הזאת היא יחסית בטוחה כל עוד מבצעים אותה בצורה נכונה ובהתייעצות עם הרופא. כמובן שאם אתם מרגישים לא טוב מסיבה כזאת או אחרת, מוטב ללכת להיבדק על מנת לשלול בעיות כאלה ואחרות.

תוך כמה זמן ניתן יהיה לראות תוצאות?


גולת כותרת של דיאטת אטקינס זה קצב הירידה במשקל שהוא ללא ספק יפתיע אתכם מאוד לטובה. כל מי שביצע את הדיאטה הזאת על פי הספר סיפר כי הוא הצליח להוריד כמה קילוגרמים טובים בכל שבוע, ואנשים השיגו את המטרה שאותה הם הציבו לעצמם בתוך חודשים ספורים בלבד. כמובן שבסוף כל מקרה לגופו, והגוף של כל בן אדם מגיב בצורה מעט שונה לדיאטה הזאת – אך בהשוואה לדיאטות אחרות מדובר על דיאטה מאוד יעילה מבחינת קצב הירידה במשקל.

אז אם אתם מרגישים שעד כה ניסיתם עשרות סוגי דיאטות שונות ואתם על סף ייאוש, זה הזמן לנסות את דיאטת אטקינס. כל עוד תבצעו אותה בצורה נכונה אתם יכולים להגיע למשקל היעד שלכם תוך זמן קצר, רק חשוב לזכור כי המשימה הקשה באמת תהיה לשמור על המשקל כאשר תספיקו את הדיאטה – ותהפכו את כל הסיפור לאורח חיים שהוא בריא יותר.