דיאטת פליאו

כמעט כל אחד שמתחיל דיאטה חדשה מקווה להתחיל לראות תוצאות בזמן הקצר ביותר, אך מה לעשות שברוב המקרים פשוט אין אפשרות לקיצורי דרך? תצטרכו לעבוד קשה ולשלב גם ספורט על מנת שתוכלו לראות תוצאות שתהיו מרוצים מהן. אז מה אם נגיד לכם שיש לנו את אחת מהדיאטות היעילות ביותר עבורכם, זאת שתוכלו לראות בה תוצאות בזמן הקצר ביותר?

אנו מדברים על דיאטת פליאו כמובן, שהפכה להיות אחת מסוגי הדיאטות הנפוצות ביותר בישראל ובעולם כולו. הדיאטה הזאת מבוססת על אכילת המון בשר וכמה שיותר שומן, בדיוק כמו שהאדם הקדמון היה נוהג לחיות. בהתחלה זה באמת נשמע כמו דיאטה שהיא חלום שמתגשם, אך מה באמת קורה בפועל?

רגע לפני שתתחילו את דיאטת פליאו, אנו כאן על מנת לספק לכם את כל המידע החיוני. כך תוכלו להחליט האם הדיאטה הזאת היא הנכונה עבורכם, ואם לא כמובן תוכלו לבחור בסוג אחר של דיאטה. השאיפה שלנו היא שבסופו של יום תוכלו למצוא את הדיאטה הנכונה ביותר עבורכם.


דיאטת פליאו – בואו לאכול כמו האדם הקדמון


עד כמה שזה אולי יכול להישמע לכם מעט מוזר, הדיאטה הזאת מתבססת על כל הרגלי האכילה שהיו מזוהים עם האדם הקדמון. בדיאטה הזאת אתם תצטרכו לאכול בעיקר מזון שהוא לא מעובד, ולהימנע כמובן ממאכלים שעוברים תהליכי עיבוד כאלה ואחרים. אנו כמובן נסביר לכם בהמשך מה בדיוק אתם צריכים לאכול, והאם בכלל יש לכם מגבלה של קלוריות בדיאטה עצמה.

נתחיל מהשורה התחתונה, הדיאטה הזאת יכולה להתאים לכל אחד ואחת. בטח לכל אותם האנשים שנמאס לכם מהדיאטות הבנאליות, ומחפשים דיאטה מעניינת שגם תגרום להם לאכול כמו שצריך – ועדיין לרדת במשקל. מרבית האנשים שמבצעים את הדיאטה הזאת מספרים כי הם פשוט נשארים שבעים לכל אורך היממה.

אם אתם רוצים לרדת כמה קילוגרמים שנשארו לכם מתקופת החגים או שסתם בא לכם להיות מוכנים לקיץ תוך זמן קצר זוהי הדיאטה שלכם. בדיאטה הזאת אתם תוכלו להגיע לתוצאות ממש מהר, אפילו הרבה יותר ממה שאתם עשויים לתאר לעצמכם. אז אם אתם רוצים לדעת עוד מידע על הדיאטה הזאת, אנו כאן על מנת לסקור לפניכם.

מה אפשר לאכול במהלך דיאטת פליאו?


אתם סקרנים מה תוכלו לאכול במהלך דיאטת פליאו? ראשית החדשות הטובות ביותר עבורכם הם שאתם לא צריכים להיות מדואגים לגבי קלוריות, כל עוד אתם אוכלים על פי הכללים – אין שום צורך שתספרו קלוריות. תוכלו לאכול חופשי עד שתהיו שבעים כמובן, זוהי הסיבה שכל מי שמתחיל את הדיאטה הזאת מספר שהוא לא מרגיש תחושת רעב.

העיקרון שעומד מאחורי הדיאטה הזאת זה שאתם יכולים לאכול כל סוג של אוכל שלא עבר תהליך של עיבוד. כלומר כמה שיותר טרי, ככה זה יהיה הרבה יותר טוב מבחינתכם ועבור הדיאטה עצמה. בנוסף מוטב להגביל את כמות הפחמימות כי הן עשויות לגרום לכם לעלות במשקל – דבר שנוגד את הדיאטה עצמה.

בסופו של יום ככל שתאכלו יותר בשרים, דגים, ביצים וחמאה כך תוכלו להגיע לתוצאות טובות יותר. בנוסף תוכלו להוסיף לתפריט שלכם את כל סוגי הירקות והפירות, שגם הם לא עוברים שום תהליך של עיבוד. כך שלא משנה איך תסתכלו על זה תמיד יהיה לכם מה לאכול, בין אם אתם רוצים לתכנן את ארוחת הבוקר, ארוחת הצהריים או אולי ארוחת הערב. הארוחות בדיאטה הזאת הן ארוחות מאוד עשירות, כך שלפעמים אתם תשכחו שאתם בכלל בעיצומה של דיאטה.

דיאטת פליאו – האם יש תופעות לוואי?


אולי זה יפתיע אתכם לשמוע אך מדובר על אחת מהדיאטות הבריאות ביותר שקיימות כיום בעולם. הדיאטה הזאת מעלימה מחייכם את כל מה שאמור להביא לבעיות בריאותיות בעתיד – ובכך היא גורמת לכם להיות הרבה יותר בריאים. תוכלו אפילו לעשות בדיקת דם בתחילת הדיאטה ובסיומה על מנת לראות כיצד על המדדים שלכם התשפרו בצורה חסרת תקדים. לא מעט דיאטניות ואנשי בריאות מצביעים על דיאטת פליאו כמושלמת לכל מי שסובל מבעיות בריאותיות כאלה ואחרות.

אז מה כל כך בריא בדיאטה הזאת בהשוואה לדיאטות אחרות? קודם כל הדיאטה הזאת מורידה את כמות האוכל המעובד שאותו אתם אוכלים, ואכילת אוכל מעובד היא מזיקה בצורה כזאת או אחרת לבריאות. בנוסף הדיאטה הזאת מפחיתה את כמות הפחמימות שאתם צורכים, גם זה אלמנט שמשפר את רמת הבריאות של הדיאטה. כמובן שהדבר החשוב ביותר הוא שבדיאטה הזאת אתם כמעט ולא צורכים סוכרים, דבר שגם הוא משפר את הנושא כולו. כך שאם אתם מחפשים דיאטה שהיא גם בריאה במיוחד, זוהי הבחירה הנכונה שתוכלו לעשות מבין כל האפשרויות שעומדות לרשותכם.

תוך כמה זמן ניתן יהיה לראות תוצאות?


הדיאטה הזאת יכולה להביא לכם לא מעט תועלת בהשוואה לכל דיאטה אחרת שאולי תתחילו אותה, אך מאוד קשה ליישם את הדיאטה הזאת לטווח הרחוק. לכן השאיפה שלכם צריכה להיות לרדת כמה שיותר במשקל, ולאחר מכן לנסות ולשמור על המצב הקיים עד כמה שאפשר. לשמור על המשקל זוהי המשימה הקשה ביותר שתהיה לכם, איך תוכלו להפוך את הנושא לאורח חיים – ולא למצב שבו את נמצאים בסוג של דיאטה.

באופן כללי דיאטת פליאו מביא לירידה במשקל תוך זמן קצר מאוד בהשוואה לסוגי דיאטות אחרים. תוכלו להוריד בדיאטה הזאת כמה קילוגרמים טובים בכל שבוע כל עוד אתם מקפידים על כל הכללים וכמו שאמרנו יש לא מעט. מספיקה סטייה אחת מהתוכנית על מנת שכל ההתמדה שלכם תרד לטמיון, לכן תיקחו את זה בחשבון כאשר אתם מתחילים את הדיאטה הזאת.