דיקור לפיברומאלגיה –

דיקור סיני לפיברומיאלגיה

אנשים רבים שאלו אם הדיקור מטפל בפיברומיאלגיה. כעת מחקר במרפאת מאיו מוכיח שדיקור סיני אכן מטפל בהצלחה במחלה זו. למעשה, רופאים וחוקרים נדהמו כי הדיקור מטפל בהרבה מעבר לסימפטומים של כאב. הוא מתייחס לעייפות וחרדות הקשורות לפיברומיאלגיה.

זה לגמרי תואם ומסונכרן עם מה שהרפואה המזרחית מלמדת כבר אלפי שנים. העוסקים ברפואה מזרחית מסורתית מטפלים בשלושת האוצרות … שן, צ'י וג'ינג. שן הוא תודעה ורוח. צ'י היא אנרגיית החיים החיונית המניעה את גופך. ג'ינג הוא החומר החומרי של גופך. לכן דיקור סיני מצליח … הוא מטפל ברמות הגופניות, הנפשיות והרגשיות.

פיברומיאלגיה מאופיינת בכאבי שרירים ושלד כרוניים ונרחבים ותסמינים כמו עייפות, נוקשות במפרקים והפרעות שינה. (עוד על דיקור סיני לפיברומיאלגיה)

אך על פי צוות מחקר שהוביל ד"ר דייוויד מרטין, מרדים במרפאת מאיו, חולי פיברומיאלגיה שקיבלו דיקור סיני דיווחו על שיפור בעייפות ובחרדות, בין היתר. עובדה זו מעניקה אמון בקרב המטופלים,  מכיוון ששיטות לא מסורתיות יכולות לשפר את בריאותם,כך המטופלים במחקר ציינו.

במחקר השתתפו 50 חולי פיברומיאלגיה שנרשמו לניסוי אקראי ומבוקר על מנת לקבוע אם הדיקור שיפר את הסימפטומים שלהם. עשרים וחמישה בקבוצת הדיקור ו -25 בקבוצת הביקורת.

בקבוצת הדיקור, החוקרים מצאו כי תסמיני הפיברומיאלגיה השתפרו משמעותית בהשוואה לקבוצת הביקורת בתקופת המחקר. עייפות וחרדה היו הסימפטומים המשופרים ביותר במהלך תקופת המעקב.

"גילינו שדיקור סיני שיפר משמעותית את הסימפטומים של פיברומיאלגיה. שיפור סימפטומטי לא הוגבל לשיכוך כאבים והיה משמעותי ביותר לעייפות וחרדה ", סיכמו החוקרים.

לדברי מרטין, המחקר הוכיח שדיקור סיני מועיל, וגם מוכיח שרופאים יכולים לערוך מחקר אקופונקטורה קפדני ומבוקר.

חולים מעוניינים יותר ויותר להמשיך בטכניקות רפואה משלימות, כגון דיקור סיני, בשילוב עם הטיפול הרפואי הרגיל שלהם, אמר מרטין.

"זה מאשר הרבה רשמים קליניים שהטכניקה הרפואית המשלימה הזו מועילה לחולים", הוסיף.

משהו להגיד בנושא?

צוות האתר

צוות האתר מורכב מכמה מתזונאים מקצוענים וכמובן, כמה מהאנשים ברשת שהצליחו לעשות זאת לבד, מוזמנים לקרוא את הסיפורים שלהם.

פוסטים אחרים מ"הכל על.."

מומלץ השבוע לראות